Žene DADE – predstava u MSUB

muzejirade_zenedade

Žene DADE – Jedna moguća izložba
Postavljeni na bele postamente, performeri i muzičari “Žene DADE” su poput živih skulpura na izložbi dadaizma. Kako se performans odvija publika ima izbor da se šeta između postamenata ili da pronađe svoje mesto za sedenje ili stajanje.

Likovi su na putovanju, poput umetnika dadaizma koji su bežali od Prvog svetskog rata u Cirih ili poput današnjih migranata, koji u čamcima putuju ka parčetu zemlje koje bi mogli nazvati svojim. Njihovi koferi se pretvaraju u čamce koji su istovremeno i njihovi domovi– jedina imovina koju poseduju na ovom svetu koji je postao nepodnošljiv.

Kroz ovu priču protkan je omaž umetnicama dadaizma koje su učestvovale u kreativnom otporu ovog umetničkog pokreta jednako kao i njihove muške kolege. Međutim, njihov jedinstveni doprinos nije u potpunosti prepoznat. Da li su se danas stvari promenile?

Ova pozorišna instalacija služi se jezikom muzike, pokreta i poezije na više jezika – srpskom, engleskom, ruskom, rumunskom, francuskom i nemačkom – koja, kao i sam dadaizam svojom ekcesnošću uživa u kršenju pravila.

Režija i koncept: Dijana Milosevic
Igraju: Evgenija Eskina Kovacevic, Aleksandra Jelic, Ivana Milenovic Popovic, Ivana Milovanovic, Ivan Nikolic
Muzičari: Ljubica Damcevic, Uglješa Majdevac
Scenografija: Neša Paripović
Kostim i šminka: Snežana Arnautović i DAH Teatar
“Ready-made” koferi: Evgenija Eškina Kovačević, Aleksandra Jelić, Ivana Milenović Popović, Ivana Milovanović, Ivan Nikolić
Svetlo: Milomir Dimitrijević
Organizacija i PR: Natasa Novakovic
Fotografija: Una Škandro
DAH Teatar se zahvaljuje: Kulturnom centaru Beograda, Snežani Arnautović, Kristini Morus, Neši Paripoviću i Širi Vulf
www.dahteatarcentar.com

Cena karte je 600rsd a u kartu je uračunat i obilazak postavke muzeja od 18h do 22h na dan igranja.

Karte možete kupiti u Muzeju savremene umetnosti, Ušće 10, blok 15, Novi Beograd na dan igranja ili rezervisati putem mejla dahteatarcentar@gmail.com

BROJ MESTA JE OGRANIČEN
REZERVIŠITE KARTE NA VREME