Žene DADE – Jedna moguća izložba u Muzeju savremene umetnosti

DAH Teatar u Muzeju savremene umetnosti
izvodi pozorišnu instalaciju “Žene DADE – Jedna moguća izložba”

Rekli su o predstavi:
“Izvanredna predstava, od glumaca-performera, scenskog pokreta, preko svetla, kostima, prostora, publike… Doživljaj upakovan u 50 minuta.” Olivera Miloš Todorović, rediteljka nagrađivanih dokumentarnih filmova i producentkinja umetničke produkcijske grupe „Šokart“.

Cena karte je 600rsd na dan igranja / u kartu je uračunat i obilazak postavke muzeja od 18h do 22h na dan igranja

Karte možete kupiti u Muzeju savremene umetnosti, Ušće 10, blok 15, Novi Beograd na dan igranja ili rezervisati putem mejla dahteatarcentar@gmail.com

BROJ MESTA JE OGRANIČEN
REZERVIŠITE KARTE NA VREME

DOBRODOŠLI!
www.dahteatarcentar.com

Žene DADE – Jedna moguća izložba
Postavljeni na bele postamente, performeri i muzičari “Žene DADE” su poput živih skulpura na izložbi dadaizma. Kako se performans odvija publika ima izbor da se šeta između postamenata ili da pronađe svoje mesto za sedenje ili stajanje.

Likovi su na putovanju, poput umetnika dadaizma koji su bežali od Prvog svetskog rata u Cirih ili poput današnjih migranata, koji u čamcima putuju ka parčetu zemlje koje bi mogli nazvati svojim. Njihovi koferi se pretvaraju u čamce koji su istovremeno i njihovi domovi– jedina imovina koju poseduju na ovom svetu koji je postao nepodnošljiv.

Kroz ovu priču protkan je omaž umetnicama dadaizma koje su učestvovale u kreativnom otporu ovog umetničkog pokreta jednako kao i njihove muške kolege. Međutim, njihov jedinstveni doprinos nije u potpunosti prepoznat. Da li su se danas stvari promenile?

Ova pozorišna instalacija služi se jezikom muzike, pokreta i poezije na više jezika – srpskom, engleskom, ruskom, rumunskom, francuskom i nemačkom – koja, kao i sam dadaizam svojom ekcesnošću uživa u kršenju pravila.

Režija i koncept: Dijana Milošević
Igraju: Evgenija Eškina Kovačević, Aleksandra Jelić, Ivana Milenović Popović, Ivana Milovanović, Ivan Nikolić
Muzičari: Ljubica Damčević, Uglješa Majdevac
Scenografija: Neša Paripović