Šesta tržnica ideja

tržnica-ideja-muzejirade

Muzej grada Beograda od 2011. organizuje manifestaciju „Tržnica ideja” sa ciljem da se uspostavi kontinuirana saradnja između predškolskih ustanova i škola, s jedne i ustanova kulture, s druge strane, koristeći baštinu kao obrazovni resurs a muzeje kao mesta za učenje.

Na ovogodišnjoj „Tržnici ideja”, čiji je domaćin Jugoslovenska kinoteka, predstaviće se ustanove kulture i organizacije koje se bave edukacijom dece i mladih: Narodni muzej u Beogradu, Museum of Contemporary Art, Belgrade (Muzej savremene umetnosti – Beograd), Museum of Applied Arts, Belgrade (Muzej primenjene umetnosti), Muzej vazduhoplovstva-Beograd, Muzej Jugoslavije / Museum of Yugoslavia, Muzej grada Beograda, Historical Museum of Serbia (Istorijski muzej Srbije), Ptt Muzej, Muzej afričke umetnosti / The Museum of African Art, Muzej nauke i tehnike, Prirodnjački muzej u Beogradu, Etnografski muzej u Beogradu – Ethnographic Museum in Belgrade, Narodni Muzej Kikinda, Galerija slika “Sava Šumanović” u Šidu, Zavičajni muzej Knjaževac, Kulturni centar Beograda, Beogradska Tvrdjava, Zadužbina Ilije M. Kolarca, Biblioteka grada Beograda, Jugoslovenska kinoteka, National Bank of Serbia (Narodna banka Srbije), Zavod za zaštitu spomenika kulture grada Beograda, Institut français de Serbie/ Francuski institut u Srbiji, Studio Centar, BAZAART, EduArt, Železnički muzej, Centar za urbani razvoj, Dečji kulturni centar Beograd, Muzej pozorišne umetnosti Srbije, Radionica Pod Otvorenim Nebom.

Manifestacija „Tržnica ideja” otvorena je i za individualne posete, a ponuda programa odnosi se na uzrast od 3 do 18 godina.

Očekujemo vas na druženju i zajedničkom učenju i odrastanju kroz igru u Jugoslovenskoj kinoteci (Uzun Mirkova 1) u petak, 29. marta 2019, u periodu od 10 do 16 časova. Ulaz je slobodan.

Jugoslovenska kinoteka
Uzun Mirkova 1