“O životinjama i ljudima”

muzejirade_ozivotinjama

U Etnografskom muzeju u Beogradu 4. oktobra u 18 časova otvara se izložba “O životinjama i ljudima”, autora: Željka Petrović Osmak, Tea Rittig Šiško, Gordana Viljetić, gostovaje Etnografskog muzeja iz Zagreba.

Izložba “O životinjama i ljudima” prikazuje odnos ljudi i životinja u različitim aspektima tokom istorije i ukazuje na etičke, ekološke i socijalne posledice sadašnjih oblika suživota na Zemlji. Zbog složenosti i brojnosti interakcija ljudi i životinja, izložba je podeljena u nekoliko celina (eksploatacija životinja, mitsko-religijski kontekst i značenje nekih životinja u narodnim verovanjima i običajima, simboličko značenje životinja u hrvatskom likovnom folkloru, kućni ljubimci, etički aspekti odnosa ljudi i životinja). Unutar svake celine istražujemo određeni aspekt odnosa kroz odabrane teme predstavljenje građom iz Etnografskog muzeja.

Etnografski muzej u Beogradu
Studentski trg 13