Maga Magazinovic: filozofija igre i / ili više od igre

U okviru programa 22. Festival koreografskih minijatura/Festival of Choreographic Miniatures u organizaciji Udruženja baletskih umetnika Srbije, i u okviru seminara Kritičke prakse u oblasti umetničke igre kao pratećeg programa Festivala, u Muzeju pozorišne umetnosti Srbije će biti održan

Interdisciplinarni naučni skup

MAGA MAGAZINOVIĆ
FILOZOFIJA IGRE I / ILI VIŠE OD IGRE
povodom 50 godina od smrti začetnice savremene igre u Srbiji
autor projekta dr Vera Obradović

Subota, 6. oktobar od 11 sati

O pedagoškom, novinarskom, feminističkom radu, o pionirskom radu u oblasti ritmike i plastike, njenoj estetici i njenim koreografijama, o njenom doprinosu folkloru naše zemlje, te njenom neobičnom životu – govoriće:

dr Vera Obradović Ljubinković, red. prof. (Fakultet umetnosti, Kosovska Mitrovica, Srbija)
dr Vesna Milanović, istraživač (University Collage of London, London, Velika Britanija)
Ivana Vujić, red. prof. (Fakultet dramskih umetnosti, Beograd)
Dunja Mahorčić, diplomirani igrač klasičnog baleta (Maga Magazinović – baletski studio, Užice i Beograd)
Maja Krasin Matić, ma etnomuzikologije (Beograd)
Maja Đurinović, izv. prof. art. (Akademija za umjetnost i kulturu Osijek, Hrvatska)
dr Marija Petričević, profesor srpskog jezika i književnosti (Peta beogradska gimnazija, Beograd)
dr Milica Đurov, vanr. prof. (Akademija umetnosti, Beograd)
Miloš Mitić, dipl. istoričar (šef umetničkog sektora Ansambla narodnih igara i pesama Kosova i Metohije „Venac“, Priština–Gračanica, Srbija)
dr Nadežda Mosusova, naučni savetnik (Muzikološki institut SANU, Beograd)
dr Sanja Mandarić, vanr. prof.
dr Lidija Moskovljević, doc. (Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Beograd)
dr Svenka Savić, prof. emeritus (Filozofski fakultet, Novi Sad)
dr Smiljana Milinkov, doc. (Filozofski fakultet, Novi Sad)

Ulaz slobodan. Dobrodošli!