“Laži me”

muzejirade_lazime

Kulturno leto u Muzeju nastavlja se predstavom “Laži me” u režiji Dragoslava Dabića.
Predstava će se održati u petak 27. jula u 20 časova u dvorištu Muzeja, a ulaz na predstavu je besplatan.

Glavne uloge igraju Aleksandar Dunić i Aleksandra Bugarski.
Oni su sredovečni bračni par, koji posle dvadeset pet godina, reši da otputuje u banju u kojoj su proveli medeni mesec, na scenu će isplivati laži – one svakodnevne, naivne, bele laži na koje se obično i ne osvrćemo; i one crne, teške, sudbonosne i „smrtonosne“ laži koje su pokidale tolike veze.

Zaglavljeni na seoskoj železničkoj stanici, čekajući voz koji nikako ne dolazi, supružnici sve više upadaju u lavirint sumnji, poluistina, insinuacija i intriga koje ih dovode na ivicu apsurda. Iz tog vrtloga u kome su se našli, jedini spas je ljubav – ona iskonska, prava i lekovita ljubav zbog koje se gaze moralni principi i zbog koje se, kada je to jedini izlaz, i laže.

Vidimo se u Muzeju! 🙂

Narodni muzej Pančevo